Rendezvényszervezés

Odavágók a Bajnokok Ligájában

Kedden és szerdán lezajlott a Bajnokok Ligája idei negyeddöntőjének első, odavágós köre. Nézzük, milyen eredmények születtek! A Barcelona 2-1 arányban legyőzte az Atlético Madridot, míg a keddi másik meccsen a Bayern csak nagy nehezen diadalmaskodott a Benfica ellenében 1-0-ra. Szerdán is két meccs volt, ahol a Real Madrid a friss el classico győztes csapat is pályára lépett és szenvedett sima 2-0-s vereséget Németországban a Vfl Wolfsburg otthonában. A tegnapi fő meccsen a PSG otthon csak egy x-re volt jó a Manchester City ellenében, így a vendégek előnyből várhatják a visszavágót.

Bajnokok Ligája eredmények

És akkor nézzük részletesebben, menjünk először a Barca meccsre: sokan mondták, hogy a Barcát csak egy csapat tuja megállítani idén, az pedig a fegyelmezett futballt játszó Atlético lenne. Ez pedig meg is valósult az első 45 percben. Torres góljával meg is szerezték a vezetést, de a csapata és ő maga is 10 perc múlva már a pokolban érezhette magát felesleges kiállítása után. Nem is annyira maga a kiállítás ténye, sokkal inkább az volt ebben a zavaró, hogy Torres elfelejtette, hogy egy ilyen csapat, mint a katalán sztár klub, amely meccsein gyakorta kap pirosat az ellenfél, akkor nem szabad ilyen fegyelmezetlenséget elkövetni. A második félidőben jött Suárez kétszer és bár tényleg pokolian nehéz volt rajtuk a nyomás, ezt átvészelték csak két bekapott góllal.

A Bayern egy korai Vidal góllal verte meg a Benficát, amely sokkal nagyobb ellenállást tanúsított, mint sem azt előzőleg megjósolták. Vidal egész meccsen át tartó nagyszerű játéka és Neuer nagy védései kellettek a Bayern győzelemhez.

Szerdán a Real Madrid Wolfsburgba látogatott, ahol hatalmas meglepetésre a hazaiak lejátszották a pályáról. Félidőben már kettővel mentek a farkasok, ami a második félidőben könnyen lehetett volna 3-0 is, de mondjuk persze azért kevesebb is. Végül maradt a 2 gólos differencia, de ezt egy ilyen csapatnak, mint a bláncoknak illik ledolgozniuk, főleg, hogy ott játszik Földünk egyik legjobbja.

Párizsban is zajlottak az események, szerencsére most inkább a futballpályán.  A főszereplő egyértelműen Hart kapus és a svéd fenomén Ibrahimovic volt. Előbb az angol kapus védte a csatár 11-ét, majd ugyan ő gurította oda könnyedén a társának felelőtlenül a labdát, amire a párizsiak csatára lecsapott. Fordítottak a párizsiak később, amit az angolok egalizáltak még a hajrá előtt, de az eredmény már nem változott. Ha az odavágókból indulunk ki és nem történik semmilyen külső hatásra bekövetkező változás, akkor könnyen előfordulhat a tippem szerint, hogy a címvédő idén sem tudja, mert nem tudhatja megvédeni a BL elsőségét.

CIKKEK

Ízorgia és kulináris élvezetek

A tavasz és a nyár frissességét hozzuk el neked, ínycsiklandó fogásokkal, amelyek a legjobb alapanyagokból készülnek. Ünnepeld rendezvényeidet a Symbolban, ahol a menük is új köntösben fogadnak.

Symbol Budapest Álomesküvő helyszín

Lenyűgöző, bulis, elegáns esküvőt szeretnétek a szabad ég alatt, mégis esőbiztos helyen? Ne keressetek tovább!

levegő akrobata a Symbolban

Noha a tavasz színeivel könnyen fel lehet dobni egy céges rendezvény hangulatát, a dekoráción kívül akad jó néhány ötletünk, amitől garantáltan leesik majd a vendégek álla!