Rendezvényszervezés

Világfutball eredmények

A hét végén és amúgy a hét folyamán is rengeteg futballmeccset játszottak világszerte.

Valamelyik meccs a francia eb, valamelyik meccs- ez főleg Dél-Amerikára érvényes- pedig már a két év múlva esedékes orosz vb jegyében zajlott.

Nézzünk néhány számunkra fontos vagy kiemelkedő futballeseményt: az eb csoportunkban szereplő Portugália hazai pályán szenvedett 1-0-s vereséget a bolgároktól. A portugál szövetségi kapitány direkt kérése volt a Bulgária elleni mérkőzés, készülvén már a magyar csapat elleni eb lyoni eb meccsre. Hiába játszottak a portugálok végig fölényben, hiába dolgoztak ki több nagyobb helyzetet Cristiano Ronaldo még tizenegyest is hibázott-semmi nem akart sikerülni a luzitánoknak, így a honosított bolgár Marcelinho góljával 1-0-ra a vendégek győztek.

A másik „magyar” érdekeltségű meccsen két eb résztvevő válogatott csapott össze: az először kijutó Albánia és a szintén a mi csoportunkban levő Ausztria.

A meccs végül 2-1-es osztrák győzelmet hozott, de az eredmény nem tükrözi híven azt, ami a pályán zajlott. Ausztria mindenféle megerőltetés nélkül győzött, elsősorban azért, mert minőségibb csapata, jobbak a csatáraik, jobb csapatokban játszanak, mint az egyébként szintén nem lebecsülendő albánok.

A nap meccsén az angolok Berlinben játszottak egy káprázatos, klasszikus meccset. Németország 60 percig kiválóan játszva uralta a meccset, több góllal is vezethettek volna. Aztán varázsütésre minden megváltozott: Kane,Vardy (micsoda varázslatos gól sarokkal!) és Dier kései góllal elhalkította a hetvenezres német közönséget és okozott fiesztát az ötezer ott lévő angolnak.

A nap másik európai klasszikusán a Franciák idegenben nyertek a hollandok ellen.

A meccs megható jelenete volt a tizennegyedik percben történő játékmegszakítás, ami héten elhunyt Johan Cruyffra utalt. Halálával a futball reformere távozott, elképzelései alapjaiban változtatta meg a világfutballt. Ki lehet jelenten,hogy egy személyben így még senki nem hatott így az egyetemes futballfilozófiára mint Ő. A meccset végül Matuidi kései góljával a franciák 3-2-re megnyerték.

Dél-Amerikában is elkezdődtek a meccsek,de ők már a 2018-as vb jegyében játszanak.

A slágermeccsen a brazilok csak 2-2-re voltak jók az immár ismét Suarezzel felálló Uruguay ellen. A meccset a brazil csapat képtelen volt 2-0 után befejezni és visszaengedte a világoskékeket a meccsbe,ami két értékes pontjukba került. A csoportban így Uruguay maradt a második, míg Brazília 2 ponttal követve a harmadik.

CIKKEK

Ízorgia és kulináris élvezetek

A tavasz és a nyár frissességét hozzuk el neked, ínycsiklandó fogásokkal, amelyek a legjobb alapanyagokból készülnek. Ünnepeld rendezvényeidet a Symbolban, ahol a menük is új köntösben fogadnak.

Symbol Budapest Álomesküvő helyszín

Lenyűgöző, bulis, elegáns esküvőt szeretnétek a szabad ég alatt, mégis esőbiztos helyen? Ne keressetek tovább!

levegő akrobata a Symbolban

Noha a tavasz színeivel könnyen fel lehet dobni egy céges rendezvény hangulatát, a dekoráción kívül akad jó néhány ötletünk, amitől garantáltan leesik majd a vendégek álla!